Czy kalendarz jest dobrym prezentem?

Rozpoczyna się okres, w którym poszukujemy dla najbliższych nam osób wyjątkowych prezentów, które wywołają na ich twarzach szerokie uśmiechy. Odpowiedni podarunek powinien być przede wszystkim praktyczny, aby mógł służyć obdarowywanemu przez długi czas i nie został odstawiony w kąt. Jednym z ciekawszych pomysłów na upominek jest kalendarz – Boże Narodzenie jest przecież tuż przed nastaniem nowego roku, więc jest to doskonały czas na tego typu prezent. Czy warto jest zdecydować się na taki podarek? Na co zwracać uwagę podczas jego wyboru?

Dopasowanie do potrzeb

W zależności od tego, co według nas najlepiej sprawdzi się dla danej osoby, możemy wybrać kalendarz książkowy lub kieszonkowy. Te pierwsze będą doskonałe dla osób, które lubią zapisywać wiele informacji, dokładnie rozplanowywać zadania do wykonania i potrzebują większej ilości miejsca. Kalendarze z papieżem kieszonkowe mają z kolei wygodny rozmiar, dzięki czemu można nosić je ze sobą każdego dnia i zabierać wszędzie. Są przydatne do zapisywania drobnych informacji, notowania ważnych dat lub numerów telefonu.

Wysoka jakość

Przy zakupie kalendarza dobrze jest wybierać te, które wykonano z najwyższej jakości materiałów. Nadruk powinien być wykonany tak, by prezentował się dobrze i nie widać było poszczególnych pikseli. Z kolei dla wygody użytkowania dobrze jest sprawdzić, czy papier jest grubszy i ma wyższą gramaturę – w takim przypadku długopis nie będzie przebijać na drugą stronę i wygodniej będzie nanosić notatki.

Ciekawy wygląd

Prezent powinien cieszyć oko. W związku z tym jeśli decydujemy się na zakup kalendarza, dobrze jest poszukać takiego, który będzie miał atrakcyjny design. Znajdziemy z pewnością coś dopasowanego do rozmaitych gustów: od prostych i klasycznych jednokolorowych okładek, przez neonowe grafiki, aż do delikatnych i subtelnych zdobień oraz nadruków. Zwróćmy także uwagę na wygląd środka: podział tygodni, ilość miejsc na notatki, dodatkowe strony, obrazki i inne dodatki. Szukajmy czegoś, co spełni wszystkie oczekiwania obdarowywanego i pozwoli mu cieszyć się prezentem każdego dnia.