Wybór kalendarza to nie sprint! Jest ważniejszy niż myślisz.

Na półkach sklepowych, szczególnie pod koniec roku, kalendarze są na porządku dziennym. Można się na nie natknąć niemal w każdym supermarkecie, księgarni, czy pasmanterii. Samo znalezienie ich, nie jest więc zbyt trudne. Jednak nie należy ulegać presji chwili i brać pierwszego lepszego, jaki rzuci się nam w oczy. Często może się tak zdarzyć, ponieważ wydaje nam się, że w ten sposób zaoszczędzimy trochę czasu, który później będzie można wykorzystać na jakieś praktyczne zajęcia czy obowiązki. Ale czy naprawdę się to opłaca?

Dlaczego wybór odpowiedniego kalendarza jest tak istotny?

Warto poświęcić, choć chwilkę na wybór odpowiedniego kalendarza. Dlaczego? Ponieważ z nim jest z jak ubraniem. Nie łapiemy pierwszego lepszego z półki i od razu kupujemy. Nie! Szukamy i wybieramy tylko te rzeczy, które są w naszym typie. Następnie idziemy je przymierzyć, by mieć pewność, że odpowiadają naszym wymaganiom. Dopiero wtedy idziemy do kasy i za nie płacimy. 

Z wyborem kalendarza jest podobnie. Trzeba poświęcić trochę czasu, aby znaleźć taki, który najbardziej przypadnie nam do gustu. Może chodzić o oprawę, grubość stron, czcionkę, a przede wszystkim o zdjęcia dołączone do każdego miesiąca. Każdemu może odpowiadać coś innego i właśnie dlatego do wyboru mamy zawsze tyle modeli!

Co tracisz przy szybkim kupnie kalendarza?

Na pierwszy rzut oka można by odpowiedzieć, że stosunkowo niewiele. Ale to nie prawda. Być może rzeczywiście zyskujesz nieco czasu, ale zobacz, co jednocześnie przy tym tracisz.

Przede wszystkim odbierasz sobie możliwość odnalezienia tego najlepszego, stworzonego jakoby specjalnie dla Ciebie. Nie patrz tylko na pierwszą ilustrację. W końcu reszta wcale nie musi ci już tak bardzo odpowiadać. Nawet jeśli jest w twoim guście, to czy na pewno wpasuje się w odcienie twojego mieszkania? Czy raczej będzie się z nimi gryźć? A cena? Czy nie przepłacisz, kupując w pierwszym lepszym sklepie? Może konkurencyjna firma będzie miała podobne kalendarze po lepszej cenie?

Zastanów się więc dobrze przed dokonaniem zakupu. Będzie ci on w końcu służył przez cały następny rok!